עוגה מקושטת בכוכבים

 • רמת קושי:
  קל
 • זמן הכנה כולל:
  4 שעות
 • מספר סועדים:
  11-12
 • צפיות:
  2,634

עוגת בנים שכמובן אפשר להפוך לעוגת בנות עם צבעים שאנחנו יותר אוהבות. מפלי כוכבים הזורמים להם במורד העוגה והמון מרשמלו. טעים.

מרכיבים:
כלים:

6 קיסמים מעץ. 
פלטה מדורגת.
סכין לחם/ מפלס עוגות
מערוך לבצק סוכר.
סרגל.
סכין.
משטח לעוגה.
חותכן 5 ס"מ בצורת כוכב.  


הוראות הכנה:

1 נכין את שתי העוגות- קישור למתכון בהמשך. נשים על רשת קירור עד קירור מוחלט. נפלס אותם בקוטרם כך שיהיו שוות. נפלס עם סכין לחם לרוחב את קודקוד אחת העוגות כדי שיהיה ישר ועליו נוכל לשים את העוגה השניייה אותה לא חובה לפלס.

2 נכין את הקרם מרשמלו- קישור למתכון בהמשך.

3 נשים על משטח העבודה את המשטח לעוגה עימו נרצה להגיש.

4 עם פלטה מדורגת ניקח מעט מהקרם ונשים על המשטח לעוגה. כדי שייצב את העוגה שלא תזוז. עליו נשים את העוגה התחתונה- בה פילסנו את הקודקוד. עכשיו עם פלטה מדורגת ניצור שכבה של קרם על העוגה, הקרם ידביק את העוגות זו לזו. נשים כמות נדיבה ושווה על כל העוגה.

5 נשים על העוגה את העוגה השנייה.

6 עם פלטה מדורגת נכסה את צידי העוגה וקודקוד העוגה בקרם מרשמלו. שכבה דקה. קרם מרשמלו אינו דומה לקרם של עוגות. יש לו מסה של כבדות לכן יש לשים שכבות דקות. הם גם אטומות יחסית ואין צורך לשים שכבה עבה כדי לאטום את צבע העוגה המקורי.

7 נשים שכבה ראשונה ונניח במקרר לחצי שעה.

8 בזמן הזה ניצור את הפסים לעוגה מבצק הסוכר. 4 פסים מכל צבע. 12 ס"מ כל אחד. עובי 1.5 ס"מ.

9 נוציא מהמקרר ונכסה בעוד שכבה של מרשמלו שתכסה את העוגה. עכשיו נשים את הפסים: כחול אדום צהוב ושוב. במרחקים שווים. נדביק מלמטה למעלה.

10 ניקח את המיני מרשמלו ונניח אותם סביב העוגה בתחתית העוגה. כמו כן נשים מרשמלו על קודקוד העוגה בסיום כל פס בצק סוכר, שיווצר עיגול.

11 אם לא קנינו , ניצור כוכב מהבצק סוכר, עובי כ- 3 מ"מ. כדאי לשים נילון על הבצק סוכר ואז לנעוץ את החותכן. הכוכב יצא רך יותר. ובכל אחד ננעץ קיסם. נשים בצד. נחכה מעט עד שהקרם יתמצק מעט, כשעה. ואז נתקע אותם במרכז העוגה. אפשר לשים כל כוכב ליד הפס בצבע שלו כדי ליצור כמו מפל. מוכן.

coolעוגה בחושה בסיסת: למתכון לחצו כאן - נכין שתי עוגות עם המתכון בקוטר 20 ס"מ.

- (אפשר גם אחת. היופי בעוגה הוא העיצוב שלה ולאו דווקא היותה שכבות. לעוגה אחת נבחר קוטר עוגה גדול יותר. למשל 24 ס"מ)

coolאת העוגה נעטוף בקרם מרמשלו- למתכון לחצו כאן. 

תגובות והערות: (0)